Poznej sám sebe a jak meditovat

meditaceTřídenní pobyty

Probíhají v Pramenech, na Kladské a v okolí Mariánských Lázní, kde je též zajištěno ubytování. Tyto skupinové pobyty začínají chozením v rose a ranním koupáním v potoce nebo jezeře. Následuje přednáška na téma „Poznej sám sebe“ o práci s vlastní osobností. Procházka k jezerům za trvalého mlčení a sledování vlastního dýchání a chůze vede k prohloubení znalostí o sladění dechu a pohybu. Po meditacích u jezera pokračuje koupání v jezeře a den je večer ukončen opět indiánským cvičením a meditací. Součástí je práce s čakrami.

Meditační pobyty v Kadově

Třídenní pobyty, které se konají 3-4krát ročně (každý slunovrat a rovnodennost) v Kadově u Blatné. Jedná se o meditaci “vipassaná” neboli všímavosti, pomocí které se můžeme zbavit veškerých nečistot jako je žárlivost, chtivost, touha, smyslnost, nenávist, zlovůle, namyšlenost, strnulost a malátnost, smutek a obavy, nepokoj a výčitky. Když se zbavíme všech těchto nečistot dosáhneme osvobození čili ustání utrpení.

 

Víte že:

PROSTŘEDNICTVÍM MEDITACE MŮŽEME SEZNÁMIT SVOJÍ MYSL S PROSPĚŠNÝMI STAVY A MYŠLENKAMI. MEDITACE JE ZDROJEM POZITIVNÍ ZMĚNY A ŠŤASTNĚJŠÍHO ŽIVOTA

 

Pobyty se uskutečňují v přírodě, jejich program se obměňuje. V průběhu pobytů je podávána zdravá výživa.